أذكار
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مقالات عن الجن

صفحة 2 من اصل 2 الصفحة السابقة  1, 2

مقالات عن الجن - صفحة 2 Empty رد: مقالات عن الجن

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 22:46

انواع جن
انواع جن

تقسیم بندی اجنه به نوع شاید تقسیم بندی منطقی به نظر نرسد زیرا نوع آنها همان جن است اما چون اختلاف در شکل و شمایل ، مرام ، طریقه زندگی و نیروهای آنها بسیار متفاوت است ما از لفظ عامیانه انواع استفاده منمائیم

جن از ابعاد مختلف شامل تقسم بندی مختلف است

· تقسیم بر اساس ماهیت : آتش ، هوا ، دود (در همین قسمت صحبت میشود)

· تقسیم بندی از لحاظ مکان زندگی (مراجعه شود به قسمت مکان زندگی)

· تقسیم بندی بر اساس دین و آئین (مراجعه شود به قسمت دین و مذهب )

· تقسیم بر اساس طوایف و مرام (در همین قسمت صحبت میشود)

البته با توجه به تحقیقات و تکمیل مطالب امکان جابجایی ، ادغام و اضافه شدن تقسیم بندی ها وجود دارد.

تقسیم بر اساس ماهیت......................................................................

جن ها از لحاظ ماهیت یا بهتر بگوییم غالب بودن خواص به سه دسته تقسیم میشوند:

جنهایی که به رنگ تیره رویت میشوند که در آنها دود آتش بر دیگر مواد غالب است : که سرعت آنها به نسبت انواع دیگر متوسط است .

جنهایی که سرخ رنگ هستند و در آنها شعله و رخشندگی غالب بر مواد دیگر است : آنها دارای قدرت خاصی هستند و ارتباط با آنها باعث عوارض و بیماریهای بیشتری در انسانها میشود از جمله کم سو شدن سریع چشم به عنوان مثال ع.احمدی از اساتید علوم غریبه که در امور سایت ما را یاری میکنند درباره ارتباط با این نوع اجنه میگویند به علت مداوت زیاد به این کار در حال حاضر نمیتوانند عقربه های ساعت را که در فاصله یک متری شان قرار دارد تشخیص دهند ایشان میگویند هر گاه میخواهم به اطراف نگاه کنم حرارت ، گوشه چشمانم را اذیت میکند.

جنهایی که به رنگ سفید و گاهی شفاف دیده میشوند در آنها هوا و حرارت (انرژی حاصل از آتش )غلبه دارد ، از لحاظ قدرت بسیار قوی و دارای قابلیتهای بالایی هستند و تسخیر آنها حتی توسط مجربین اهل احضار بسیار خطرناک و پرضرر است به گفته اساتید گاهی پس از گذراندن ریاضتهای طاقت فرسا برای تسخیر این نوع از جن ، انسان در هنگام رویت ابتدا دچار احساس راحتی شده و حالت سرخوش به او دست میدهد و پس از دقایقی با جاری شدن خون از بینی ، احساس خواب آلودگی کامل کرده و از هوش میرود و با تجدید ملاقات ، اختلالات مغزی بر او عارض میشود گاهی اوقات در ابتدای امر شخص به علت سکته مغزی یا ایست قلبی جان خود را از دست میدهد.

تقسیم بر اساس طوایف و رفتارها ...............................................................

همانطور که انسانها دارای طوایف گوناگون و قبایل بیشمار هستند، اجنه ، به علت جمعیت زیادشان به نسبت انسانها دارای طوایف بسیار میباشند که قابل شماره نیست .

ما در اینجا قسمتی از تحقیقاتی که در کتب مختلف انجام گرفته بیان میکنیم:

((شیرین یربوع))نوعی از جن است که به شکل زنان است و در بیشه زارهای بیابانها از این نوع جن زیاد بسر می برند.

این نوع از جن اگر بر کسی از انسانها دست یابد ، با او به بازی می پردازد ، همانطوری که گربه با موش بازی می کند و بتدریج او را می کشد و اگر ببیند که کسی زیبا و خوبرو است ، مفتون و شیفته ی او شده و به ایذاء و اذیت او می پردازد .

((شیرین یربوع)) تا مدت زمان طولانی با ((سعلات)) همراه و همدم بود تا اینکه در شبی از شبها ، سعلات برقی را دید و قصد آن کرد و رفت.فرزندان سعلات را که از شیرین یربوع متولد شده بودند ، بنی سعلات می گویند.نوعی دیگر از جن وجود دارد که بنام الزلاب معروف است و در سرزمین یمن بسر می برد و گاها در اطراف مصر هم دیده شده است.

اگر این جن به کسی دست یابد ، با او مجامعت می کند و اهالی آن سرزمین ها این جن را می شناسند. این جن چنانچه به هر کس تجاوز کند به او زحمت می دهد تا حدی که ممکن است موجب هلاک وی شود زیرا قضیب او مانند سر گاو است.

مردم وقتی که او را می بینند از خود بی خود می شوند .اما گاها نیز ممکن است که مردی شجاع با این نوع از جن برخورد کند که در این موقع جن قصد او نمی کند. به عبارت دیگر جرأت جسارت به او را ندارد!نوعی دیگر از جن بنام الغدار وجود دارد که در جزایر دریاها زندگی می کند. شکل این جن مانند آدمی است که چنین به نظر می رسد که بر موجودی چون شتر مرغ سوار است و اگر به کسی دست یابد ، هلاکش می کند.

گفته شده که قومی در سفر با او به جنگ پرداختند و همگی با وی درگیر شدند که ناگهان جن بانگی برآورد و همگی را هلاک نمود. از انواع دیگر جنها که از او نام می بریم ، جنیست که (( وشق )) نام دارد و شکل او مثل یک نیمه ی آدمی است و می گویند که نسناس از این نوع جن به وجود آمده است.

Admin
المدير
المدير

ذكر المساهمات : 4761

https://azkar101.ahlamontada.com

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 22:47

نسناس طایفه ای بودند که به انسان شباهت داشتند و پیش از خلقت بشر ، در زمین میزیستند و سپس منقرض شدند.گفته می شود که دانشمندان بقایای جسد نسناس هایی را از زیر خاک به دست آورده اند.

اگر وشق ، کسی را دربیابانها و جنگلها و مناطقی نظیر اینها مشاهده کند،به شخص حمله ور می گردد.در یکی از سفرها ، علقمة بن سفیان ، وشق را دید. هر دو به جانب همدیگر حمله ور شدند و علقمة ضربتی با شمشیر بر او وارد ساخت وشق نیز هم زمان با ضربت علقمة ، ضربتی بر علقمة وارد ساخته بود که در نتیجه ی آن هر دو به هلاکت رسیدند.

علاوه بر جن های نام برده در فوق از جنی بنام « منها » یاد می کنیم که کارش فریب و گمراه کردن زاهدان و عابدان می باشد. این جن مسائلی عجیب از خود بروز می دهد تا پرهیزگاران و عابدان چنین پندارند که صاحب کرامات شده اند و آنچه از آنها صادر می شود واقعا" از خودشان است و بدین نحو بتدریج دچار عجب و غرور شده تا از صراط مستقیم گمراه گردند و در گمراهی بمیرند.

حکایتی را در این باب جهت روشن شدن موضوع ذکر می کنیم:

می گویند که یکی از زاهدان صومعه ای داشت و مهمانی نزد آن زاهد آمد.مهمان می دید که هر شب هنگام افطار نزد زاهد ، چراغ و چراغدان و سفره ای حاضر می شود. مهمان متعجب می شد لذا از زاهد پرسید که این وسایل از کجا می آیند؟ زاهد در جواب دادن به مهمان روی گردانید. مهمان در سئوال خود اصرار ورزید. زاهد گفت: مدتی است که هر شب چنین می شود تا من گمان کنم که اینها از کرامات من است اما من در همان وهله ی اول دانستم که او شیطان است.به محض اینکه سخن زاهد به اینجا رسید ، فورا" چراغ خاموش شد .

البته طوایفی دیگر از جنیان بصورت مفصل در قسمت تخصصی توضیح داده شده است

کتابخانه علوم وفنون غریبه
گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:03

ازدواج انسان با جن
یکی از افراد مهمی که نتیجه ی ازدواج انسان با جن است، ملکه ی قوم صبا (بلقیس) است. پدر بلقیس (بعضی نامش را شراحیل و بعضی هذهاذ میدانند) پادشاهی قدرتمند بود که خود را از تمام مقامات بالاتر میدانست و از این رو میل به ازدواج با انسان را نداشت و با دختر جنی به نام ریحانه دختر سکن ازدواج نمود و حاصل این ازدواج بلقیس شد.
داستانی از ازدواج انسان با جن به روایت آیت الله العظمی شیخ جعفر کاشف الغطا نجفی:

شخصی خدمت او آمد گفت: من مردی هستم که ۲زن دارم ، روزی از روز ها به صحرا رفتم دختری زیبا را مشاهده کردم و هراسان از او سوال کردم تو کیستی و در اینجا چه میکنی؟ او در جوابم گفت: من از طایفه ی جنیان هستم و عاشق تو شده ام ، از تو تقاضا دارم وقتی به خانه رفتی یک منزل جداگانه برایم تهیه کن و از زنان خود دوری کن و با آنان هم بستر نشو. و این راز را به کسی نگو اگر کسی از این ماجرا آگاه شود تو را خواهم کشت. آن شخص به حرف آن دختر جنی گوش کرد و به آنان عمل کرد. و بخاطر نزدیکی با آن دختر جنی ضعف و سستی سختی بر شخص عارض شد. آن مرد از آیت الله الظمی... در خواست کمک کرد و ایشان ۲ نامه نوشتند و به آن مرد گفتند یکی از این نامه ها را روی اموالی که دختر جنی خریده است بگذارد و دیگری را در دست بگید، زمانی که دختر وارد منزل شد آن مرد نامه هارا به او نشان داد و دیگر هرگز دختر جنی را ندید!

کتابخانه علوم و فنون غریبه
گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:04

ازدواج جن

روایات زیادی در زمینه ازدواج جن با انسان نقل شده و افراد متعددی گفته اند که با زنان جنی ازدواج کرده اند و معمولا هم درخواست از طرف زنان جنی است . (حیدر قنبری صاحب کتاب داستانهای شگفت انگیز از جن)

در مورد تشکیل خانواده و ازدواج جنیان روش خاصی دارند هر گاه دو تن از آنها به زندگی با هم گرایش یابند ، به هم نزدیک میشوند.

این نزدیکی سبب ایجاد شادی در میان گروه و قوم آنها میشود و همه دور آنها جمع شده آواز خوانده ، میرقصند.

مراسم مزبور تا حدودی شبیه مراسم ازدواج انسانها است که در آن میهمانان پذیرایی شده و شادی میکنند .

جنیان در حدود 10 سالگی آماده ازدواج و تولید مثل هستند.

آنها بعد از ازدواج در روابط خود صادق بوده ، به یکدیگر خیانت نمیکنند و اساسا چنین مشکلی در جامعه جنیان در جامعه جنیان وجود ندارد .

آنها هیچگاه بر سر تصاحب زنان در گیر نمیشوند چون آنان مانند بشر دارای قوای شهوت جنسی نیستند. البته اگر همسر آنان بمیرد میتوانند دوباره ازدواج کنند.

در هنگام ازدواج همه جنیان مطلع شده و معمولا در جشن اجتماعات همسایه نیز شرکت دارند.انجام شادی و شرکت در چنین اجتماعاتی به آنها انرژی خاصی میدهد.

از اقوال ، حکایات ، شواهد و قرائنی که در دست داریم چنین بر می آید که بین جنیان و آدمیان میتواند تزویج صورت گیرد و این امر بارها انجام گرفته است

اما آنچه مسلم است این است که ازدواج انسان با جن به خاطر تفاوت طبایع بین ایندو ، گرچه برای جنیان خوش آیند است اما هیچگاه سرانجام خوشی برای انسان نداشته و مخاطرات احتمالی و حتی مرگ را ممکن است در پی دارد.

اجنه مانند انسانها برای تولید مثل نیاز به نزدیک شدن به جفت خود دارند و چون دارای شعور و آگاهی میباشند برای این کار مقدماتی مانند آداب و مراسم ازدواج را برگزار میکنند.

آنها پس از انتخاب جفت در صورتی که به دین و آئینی پایبند باشند طبق همان آئین مراسم عروسی را برگزار میکنند به این معنا که اگر مسلمان باشند صیغه عقد را جاری میکنند ، و اگر مسیحی یا یهودی باشند به کلیسا و عبادتگاه رفته با انجام مراسم مربوط به خود زندگی مشترکشان را آغاز میکنند .

ازدواج انسان با جن بسیار اتفاق افتاده که غالبا به علت مشکلاتی که دارد زندگی مشترک این دو موجود مدت کوتاهی دارد.

در ازدواج جن با انسان : معاشقه ، صحبتهای عرفی و مراوداتی که بین زن و شوهر وجود دارد به شکلی که در بین انسانها برقرار است وجود ندارد لذا لذت ها منحصر به لذت جنسی است و این باعث میشود انسان از لحاظ روحی نیز بسیار دچار خستگی و نا بسامانی گردد .

به عنوان مثال دو انسان که از فرهنگهای متفاوت باشند در زندگی با چالشهایی رو برو هستند که با گذشت زمان و تاثیر فرهنگ هر یک بر دیگری این چالشها بر طرف میشود گاهی هم به علت اختلاف زیاد فرهنگها به جدایی و طلاق کشیده میشود .

حال تصور کنید دو موجود با ماهیت متفاوت ،هم سطح تفکرات و تعقلات چگونه میتوانند یکدیگر را درک کرده و زندگی کنند خوی حیوانی در جنها قوی تر از انسانهاست (البته نه درندگی بلکه حیوانی)

بنا بر این خداوند فرموده ما از جنس خودتان برایتان زوج و زوجه آفریدیم تا با او آرامش پیدا کنید .

حکم ازدواج با اجنه به عهده بزرگان و مراجع تقلید است اما پیامبر اکرم در مورد ازدواج با اجنه نهی فرموده اند (بحار ج 60 ص13)

گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:04

گفت و گو با مرد جن گیر (شیخ عباس)

وقتی بچه بودم هر بار پای قصه ي مادر بزرگ و پدر بزرگم مي نشستم

از موجوداتي حرف مي زدند كه آن موقع با اينكه مفهوم آن حرف ها را نمي فهيمدم ولي از شنيدن نام آن موجود مي ترسيدم و با ذهنيات كودكانه ام آن موجود را در اطرافم حس مي كردم . بارها وقتی در منطقه تاریکی تنها می شدم با یاد آوری نام آن موجوداتی که هیچ وقت به چشم ندیده بودم بی اختیار وحشت برم می داشت.آن موجود نا شناخته ای به نام جن بود.بارها در باره او داستان ها شنیده بودم ولی او از دایره فهم من فراتر بود. باور این که موجودی به این نام بر سر راهم سبز شود مرا از تاریکی می ترساند. از آن هنگام هیچ وقت درتنهایی خودم آرام و قرار نداشتم.

زن سالخورده اي برايم تعريف كرده بود كه جن ها در برابر ابزار آلاتي مانند سوزن و ميخ ناتوان هستند. ولی هیچ وقت پاسخ مناسبی برای دلیل این ماجرا پیدا نکردم.

مادرم هر وقت آبي را روي خاكستر مي ريخت زير لب بسم الله الر حمن الر حيم مي گفت .

يادم مي آيد وقتي برادر كوچكم متولد شد مادر بزرگم تا 10 روز سفارش مي كرد در همه احوالات يك نفر كنار او باشد وقتي درباره علتش پرسيدم او جواب داد ممكن است آل که نوعي جن است بيايد و برادرت را با خود ببرد! ازتصور این که برادرم را موجود ناشناخته که قا بل دیدن نیست از داخل اتاقی که تمام اطرافش حفاظ دارد با خود ببرد وحشت زده می شدم. آن موجود باید خیلی قوی باشد که قادر است از در بسته هم داخل اتاق شود.

سال گذشته هنگامی که عکس مو جو دی که توسط یک عکاس عرب گرفته شده بود روی خط اینترنت آمد توجه بسیاری از بزرگان مذهب و مردم را به سو ی خود جلب کرد. زیر عکس شرحی نوشته شده بود که این عکس یک جن است و در داخل غار گرفته شده است. سوالات بی شماری از این موجود نادیدنی اذهان ملیون ها مردم را به خود مشغول کرد. مگر نه این که جن قابل رویت نیست پس چگونه می شود از او عکس گرفت. در همين ايام بود كه ماجراي درگيري خانواده اي در قرزوين را با يك گروه از جن ها را در روزنامه خواندم .

آیا جن ها همیشه باعث ترس و وحشت انسان ها می شوند مگر آن ها از چه چیزی آفریده شده اند که هیچ چیز قادر به رویت یا جلو گیری از صدمه زدن آن ها به انسان نیست. هنوز تکنولوژی و علم علی رغم پیشرفت شگرف خود قادر به تائید یا رد موجودیت جن ها نشده است.

کارگردان های سینما و تلویزیون بر اساس شنیده ها فیلم های زیادی درباره این موجود ساخته اند. خیلی ها موجودیت جن را ساخته وهم افرادی می دانند که به دلیل دچار شدن بیماری های صرع و سرسام تصور می نمایند و موجوداتی را مشاهده می کنند ولی در قرآن مجید در باره وجود داشتن آن ها آیه آمده است. شاید سال ها به طول انجامد تا بزرگان علم قادر به پاسخگویی به سوالات بی شماری باشند که در این باره مطرح می شود.

سخنا ن فوق از يك مرد 66 ساله به نام شيخ عباس نقل شده است كه در دل منطقه كوهستاني شرق كشور در روستاي وامنان(جاده آزادشهر ، شاهرود) ساكن است .

او 8 فرزند دارد كه دو پسر او با ترک اين منطقه خوش آب و هوا به قم رفته و درس طلبگي مي خوانند .

شيخ عباس كه اكنون چند سالي است كار دعا نويسي و جن گيري را رها كرده است مي گويد اين كار را از پدربزرگ مادري اش آموخته است و کتابی را که برای این کار استفاده می کند از او به ارث برده است. کتابی به خط نستعلیق و به زبا ن های فارسی عربی و هندی نوشته شده و اشکال مختلفی در صفحات آن دیده می شود.

او از سن 25 سالگي شروع به اين كار نموده است. از خاطره اولین جن گیری اش و دیگر خاطراتش این چنین می گوید:

1. خواب بودم که کسی مرا صدا کرد. مرا نزد جوان بیماری برد. جوان داخل اتاق رفته بود و در را بسته بود و برای هیچ کس باز نمی کرد.دعایی نوشتم و همان بیرون دود دادم که پس از چند لحظه در را باز کرد. آن قدر گریه کرده بود که چشمانش پف کرده بود. چند طلسم نوشتم چشم هایش باز شد. علت گریه اش را پرسیدم گفت چند نفر آدم قوی هیکل می خواهند مرا بکشند.برایش احضار خواندم از سه شاه و وزیر و شیخ جن ها به نام های شاه کاظم قطمیر و شیخ مرشد کمک خواستم. آنها آمدند و با راهنمایی و همراهی آن ها سه جن مزاحم را تسخیر کرده و داخل شیشه کردم. آن جوان نفس راحتی کشید و خیلی زود خوب شد.

2. بار دیگر زن پنجاه ساله ای دچار جن گرفتگی شده بود برایش احضار خواندم هفت نفر جن آمدند. از آن ها در باره علت آزار و اذیتشان پرسیدم گفتند ما تقصیری نداریم. او برای یکی از فرزندان ما مشکلی پیش آورده و آب جوش روی بچه ما ریخته و او را سو زانده است. برای بچه آن ها طلسم نوشتم خوب شد.

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:05

3. اوایلی که دعا نویسی و احضار را شروع کرده بودم مرد 25 ساله ای رفته بود سر کوهی که یخچالی داشت که داخلش برف و یخ طبیعی است او را از آنجا آورده بودند حال خیلی بدی داشت. مادرش خیلی بی تابی می کرد. احضار خواندم ودوستان جن ام را آوردم درباره علت مریضی اش پرسیدم گفتند او سر کوه رفته یخ و ماست را با هم خورده و سرسام گرفته باید به پزشک مراجعه کند. او رجوع به پزشک کرد و خیلی زود بهبود یافت.

۴. اوایل کارم بود در حوالی آزاد شهر مردی چند گوسفند داشت نیمه شب گوسفندهای او را برده بودند وقتی نزد من آمد احضار آینه خواندم. دو بچه نابالغ را آوردم و برایشان احضار خواندم آن ها در آینه می دیدند. بچه ها گفتند دو نفر آمدند و گوسفندها را با تراکتور بردند و سرهایشان پوشیده است. گوسفندها را به کوهی بردند که زنی در را باز کرد.مشخصات را گفتند به کلانتری اطلاع داده شد و مامورین گوسفندها را در همان محل یافتند. دزدها وقتی از موضوع مطلع شدند به من پیغام فرستادند که به شیخ عباس بگویید اگر بار دیگر به آزاد شهر بیاید قتلش حتمی است.

۵. چوپانی جوان وقتی به کوه رفته بود چند روزی کسی از او خبر نداشت. وقتی بر گشت دیدند دستانش را حنا کرده است بعد مشخص شد در عروسی جن ها شرکت داشته. او وقتی به روستا رسید زن سالخورده ای به وی گفت ننه بزغاله سفید مرا کجا بردی؟ او جواب داد مگر خودت به عنوان چشم روشنی در عروسی جن ها ندادی.

۶. یک بار مردی دچار بیماری شده بود مرا به بالین اش بردند. او وقتی به رختخواب رفت انگار کس دیگری هم آن جا بود. شروع به راز و نیازهای عاشقانه با آن فرد کرد. جن ها را احضار کردم آن ها گفتند آن مرد عاشق یک پری شده است. آن پری از جلد او بیرون کردم و او را به زندگی برگرداندم.

۷. در یک عروسی زنی جن زده شده بود. هر کسی چیزی می گفت. یکی می گفت موی دم گرگ بیاورید. یکی می گفت سبیل گربه بیاورید. همه این روش ها را امتحان کردند جواب نداد. من احضار خواندم فوری حرکت کرد. جن ها گفتند این زن چهار نفر ما را سوزانده است. بچه هایشان را هم احضار کردم آیه خواندم بهبود یافتند و آن ها رضایت دادند.

س:جن هايي كه به شما كمك مي كنند چه نوعي از جن ها هستند ؟

ج: آن ها مثل جن هاي ديگرند ولي در و طول زمان با من دوست شده اند .

س:چطور با شما دوست شده اند ؟

ج :چند مدتي شبها ذكر و دعا خواندم تا آن ها با من دوست شدند .

س:جن ها مانند آدم هاي معمولي ديده مي شوند ؟

ج :به نظر افراد بيمار بله ولي به نظر انسان هاي سالم ديده نمي شوند .

س:شما وقتي با آن ها صحبت مي كنيد آن ها را مي بينيد ؟

ج: نه ، ولي بيمار آن ها را مي بينيد و من از طريق اين بيمارها با آن ها ارتباط برقرار مي كنم .

س:ارتباط با جن ها در چه ساعاتي انجام مي شود ؟

ج:هم روز و هم شب .

س:شما خودتان جن ها را ديده ايد ؟

ج: نه ، ديدن جن براي آدم سالم ممكن نيست .

س:علايم جن زدگان چيست ؟ يعني فردي كه دچار اين بيماري مي شود داراي چه علايمي است ؟

ج: سردرد ، گردن درد ، نا آرامي و غيره .

س:آيا جن ها وزن دارند و لباس مي پوشند ؟

ج: لباس مي پوشند لباس هاي آن ها معمولي است ولي كلاهي نوك تيز به سر مي گذارند .

س:چند نوع جن داريم ؟

ج: جن ها هفتاد طايفه هستند. روايت مختلفي در اين مورد وجود دارد .

س:در كدام مناطق جن ها بيشتر ديده مي شوند ؟

ج: آن ها در همه جا هستند .

س:جن ها به چه زباني حرف مي زنند ؟

ج: به زبان هاي مختلف ، فارسي ، تركي ، عربي ، انگليسي و غيره .

س:از نظر قدرت بدني چگونه هستند ؟

ج: بسيار قوي .

س:اين جن ها را چگونه مي توان كشت ؟

ج: با آيات عظيم .

س:يعني با چاقو ، تفنگ و غيره نمي شود آن ها را كشت ؟

ج: نه .

س:مي گويند با سوزرن و ميخ مي توان جن ها را تسخير كرد آيا واقعيت دارد ؟

ج: نه ، ولي جن ها از كارد مي ترسند .

س:جن ها عروسي مي كنند ؟

ج: عروسي مي كنند عزاداري هم مي كنند .

س:چه شرایطی برای فرد سالم پیش می آید که بیمار می شود؟

ج: جن زدگی به این دلیل است که فردی باعث مزاحمت جن ها شود. آن ها نیز برای انتقام او را دچار بیماری می کنند.

س:یعنی یک نوع بیماری روانی است؟ مثلا یک نفر به این دلیل که کسی به او الهام کرده تا مادرش را به قتل برساند او را به قتل می رساند نیز می تواند جن زده شده باشد؟

ج: چند نوع بیماری است. یکی از عوامل ارتکاب به این عمل گاهی جن زدگی است. یعنی آن ها به او دستور می دهند این کار را بکند.

س:اذيت كردن جن ها چگونه است ؟

ج: يكي را مي ترسانند يكي را بي هوش مي كنند يكي را به غش مي اندازند .

س:آيا قيافه آن ها ترسناك است ؟

ج: بله خيلي ترسناك است .

س:آيا جن ها از آينده خبر مي دهند ؟

ج: خير ، ولي كمي پيش بيني ها را مي گويند .

س:درباره گذشته اطلاعي دارند ؟

ج: بله ولي همه چيز را نمي گويند .

س:جن ها از هر مانعي مي توانند رد شوند ؟

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:05

ج: بله ولي جايي كه آيه اسم اعظم در آن جا باشد جن ها نمي توانند وارد آن جا شوند .

س:جن هاي خوب هم نمي توانند ؟

ج: آن ها قادر به ورود هستند .

س:آيا آينه بيني هم يك نوع احضار جن است ؟

ج: بله

س:آيا جن ها از بعضي حيوانات مي ترسند ؟

ج: نه

س:براي اين كه آدم جن زده نشود چه كار بايد بكند ؟

ج: همیشه بسم الله الرحمن الرحیم بگوید و آيات قرآن مانند آيت الكرسي ، حمد و سوره و غيره تلاوت نماید.

س:مي داني چقدر جن در اين دنيا وجود دارد ؟

ج: خيلي زياد

س:مي داني از چه به وجود آمده اند ؟

ج: خودشان مي گويند از آتش به وجود آمده اند .

س:جن ها به چه اشكالي ظاهر مي شوند ؟

ج: پيرمرد ، پير زن و جوان هر شكلي ممكن است ظاهر شوند .

س:آيا پاهايشان سم است ؟

ج:نه فقط پرده دارد مثل پاي انسان است با كمي تفاوت

س:آيا اين عكس هايي كه ادعا مي شود از جن ها گرفته اند صحت دارد ؟

ج: خير . از جن نمي توان عكس گرفت .

س:آيا جن ها در خانه هاي متروكه و حمام هاي خرابه ديده مي شوند ؟

ج: جن هايي كه در مناطق كثيف ديده مي شوند شياطين هستند .

س:چند تا ازپادشاهان جن را احضارکرده اید؟

ج:جن ها هفتاد پادشاه دارند که یازده تن از آنها احضار کرده ام و با سه نفر از آن ها دوست هستم و برای رهایی مریض هایم از جن ها از این پادشاهان کمک می گیرم .

نشریه ندای ایران مرداد ماه سال 1383 شماره 208 و 209 همراه با تصویر

کتاب جن ها همه جا هستند ج ۲ نویسنده سید محمد مهد ی حسینی

گفت و گو با مردی که دچار جن زدگی شده بود

یحیی شاملو ۳۹سال دارد و در روستای وامنان به کشاورزی مشغول است.

س:چه اتفاقی برایتان افتاد؟

ج: هشت سال قبل از زمین زراعتی با تراکتورم به خانه می آمدم که سنگی از زیر چرخ تراکتور در رفت ومثل یک گلوله آتش شد اعتنایی نکردم به خانه برگشتم. قسمت هایی از بدنم حالت گرفتگی داشت.خوابیدم صبح که برای وضو گرفتن به حیاط رفتم ناگهان بی هوش روی زمین افتادم. وقتی به هوش آمدم دیدم شیخ عباس برایم دعا می خواند. مردی که سبیل های بلند داشت ظاهر شد و حالت اش عجیب بود.

س:قیافه اش به چه شکلی بود؟

ج: سیاه و قدی بلند داشت.

س:به شما چه می گفت؟

ج: می گفت می خواهم خفه ات کنم. تو سر بچه ام را شکسته ای. او با پتک به بدنه تراکتورم ضربه می زد. او به این صورت می خواست مرا شکنجه و آزار دهد. شیخ عباس دعا خواند ناگهان درتاریکی گم شد.

س:چشم هایتان بسته بود و در ذهن او را تجسم می کردید؟

ج: نه خیلی واضح بود.

س:شیخ عباس از شما چه سوال های می کرد؟

ج: درباره علت کارهایش می پرسید او هم جواب میداد. بچه اش را احضار کرد دعایی خواند و او خوب شد.

س:وقتی زمین خوردی و سرت شکست او را دیدی؟

ج: همان لحظه افتادن او را دیدم.

س:وقتی شیخ عباس ورد احضار را خواند جن دیگری همراه با او ظاهر نشد؟

ج: نه خودش تنها بود. البته بعد از احضار بچه اش را هم دیدم.

س:بچه اش به چه شکلی بود؟

ج: بر خلاف او سفید بود و لبا س های سفید بر تن داشت.

گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:06

رویت جن

دیدن جنها پس از طی دشواریهایی که در ریاضت و یا طرق دیگر برای انسان دارد حاصل میشود و به دلیل هم سنخ نبودن این دو موجود ، ملاقات مشکلاتی را به همراه دارد.

حضور جن فضایی را که انسان در آن قرار دارد سنگین میکند و بسته به قدرت روحی انسان ، نوع ریاضت و راهی که طی نموده ، نوع جن احساس سنگینی شدت و ضعف دارد .

سنگینی که بیان شد : شبیه حالت شخصی است که مدتی نخوابیده و خواب بر او فشار میآورد میباشد (البته این مثال برای نزدیک شدن به ذهن میباشد ) فرقی که این حالت با آدم خواب آلوده دارد در هوشیاری بودن ( در این حالت) و نیمه هوشیاری در حالت خواب آلودگی است .

البته حالات دیگری نیز هنگام رویت جن در انسان رخ میدهد ، اما آنچه ذکر شد از مسائل بارز میباشد .

پس از مفارقت این دو موجود حالت خستگی شدید و کوفتگی بدن و نیاز به استراحت در انسان ایجاد شده که نشانه از دست دادن انرژی و بنیه جسمانی است . این حالت هم شبیه کوه کندن یا بالا رفتن از کوه بدون تمرین ، نرمش و امادگی قبلی است.

کسانی که از راه های خاص برای دیدن جن استفاده میکنند و اشخاصی که دارای روح بسیار قوی هستند با کمترین مشکلات ممکن در رویت جن روبرو هستند .( در مبحث روح دستوراتی برای تقویت روح ذکر شده است مراجعه شود )

باز هم تکرار میکنیم: کمترین مشکلات ممکن نه بدون مشکل .

در هر حال استمرار مروادت و همنشینی با اجنه بدون هیچ شکی باعث تحلیل قوای جسمانی ، روحانی و تحمل فشار برای سیستم عصبی میشود .

دیدن جن منحصر به روز و شب نیست . در بعضی کتب نوشته شده سعلات در روز و غول (انواعی از اجنه) در شب دیده میشوند . ما به هیچ عنوان چنین مطلبی را نمیپذیریم زیرا جن با انسانها و در همین دنیا در حال زندگی کردن است و بسته به هوایی تر بودن از خواص ویژه ای برخوردار است و دلیلی بر روز یا شب دیده شدن آنها نیست. ( به قسمت انواع جن مراجعه شود )

دیدن جن در سه حال صورت میپذیرد :

بصورت اتفاقی : که شاهد مثالهای زیادی دارد و برای خیلی از افراد پیش می آید در شرایط خاص که قالبا در طبیعت اتفاق می افتد

تسخیر : بوسیله شخصی که میخواهد جن را ببیند که از طریقه هایی که در قسمت بعدی خواهد آمد میتوان به آن رسید

تمایل از طرف اجنه : برای کسب علم و دانش از پیامبران ، دانایان و بزرگان یا اموری دیگر مثل تقاضای ازدواج از طرف جن .

تحلیلی بر طرق ارتباط با جن

ارتباط با جن و رویت آن مستلزم به تسخیر در آوردن این موجو میباشد و برای مردم عادی راه دیگری ندارد یعنی حتما باید جن را به تسخیر کشید تا بتوان با او ارتباط داشت به چندین روش میتوان با جن رابطه برقرار کرد

1- طریقه اذکار : که شامل اورادی است که با مداوت به خواندن آن به مرور نهان جن آشکار خواهد شد

2- اجرای اعمال : اجرای یک سری از اعمال متشکل از اوراد و اذکار و سوزاندنیها و... در کنار یکدیگر

3- استفاده از مواد خاص: مثل سورمه هاییکه برای این منظور از مواد خاص طبیعی ترکیب و به چشم کشیده میشود

4- تنهایی در طبیعت: با قرار گرفتن در طبیعت و تنها بودن بصورت مداوم در شرایط خاص ابتدا به شنیدن اصوات سپس به دیدن منتهی شود خیلی اوقات هم دیدن بصورت موقت رخ میدهد که باگذر زمان دائمی و ارادی میشود

5- بزرگی روح: اینکه انسان به مرحله ای از بزرگی روح و قوت و قدرت معنوی برسد که بتواند جن و ماوراء را رویت کند که این قسمت خارج از بحث تسخیر است چون در این نوع از دیدن شما کسی از اجنه را به تسخیر در نمیآورید بلکه خود آنها به خدمتگذاری انسان در می آیند این مورد در روحانیون از ادیان و مرتاضان بسیار دیده میشود .

چهار طریق ذکر شده اول قطعا با عوارض بسیار همراه خواهد بود که همگی به دلیل سنخیت نداشتن دو موجود ،هم از لحاظ طبیعی و هم از لحاظ معنوی و ماورائی است.

مسئله بسیار ظریفی که در این قسمت باید ذکر شود :

ببینید کسی که ارتباط با اجنه برقرار میکند از هر طریق چه ذکر ، چه اجرای اعمال چه ترکیبات و چه طبیعت -به استثناء پنجمین مورد - در حین انجام گرفتن کارها قدرت روحی خود را بالا میبرد به این معنا که شما به مرحله ای میرسید که جن را میبینید نه اینکه او ظاهر میشود جن قول چراغ نیست که ظاهر شود جن موجودی است که وجود دارد و در حال زندگی کردن و تردد در کوچه و خیابان و بین انسانها است اما اجازه دخالت در امور جاری زندگی انسانها را بصورت طبیعی ندارند .

آنها با سرعتی فوق العاده مشغول به امور مربوط به خود هستند . آنها ظاهر نمیشوند ، این انسانها هستند که قابلیتی از قابلیتهای خود را از بالقوه بودن به فعلیت میرسانند تا توان رویت جن و دنیای نامحسوس آنها را پیدا میکنند .

البته تراکم آنها از لحاظ فیزیکی و بالا بردن قدرت روحی در دیدن جن ملازم یکدیگر است . بحث مفصل تر را به قسمت تخصصی سایت ارجا میدهیم .

اولین بار رویت جن یعنی دیدن همیشگی او

Admin
المدير
المدير

ارتباط با جنیان
انسان می تواند با جنیان تماس بگیرد یا در ارتباط باشد که این امر به چهار طریق امکان پذیر است:

1.تحمل پاره ای از ریاضات و انجام اعمالی خاصّ که معمولا چهل روزه یا صد و بیست روزه می باشند که شخص مرتاض در این مدتها یا در حال روزه است و یا اگر نیست شرب و اکل وی فوق العاده اندک است و از خوراک منحصر به فردی باید در این مدت استفاده کند و از بسیاری از امور جدا امتناع ورزد.پس از اتمام مدت زمان ریاضت کشی،یکی از جنیان بر شخص مرتاض ظاهر شده و از آن پس مطیع اوامر مرتاض و در تسخیر اوست.شایان ذکر است کهکه تسخیر جن و احضار جن حتما باید طبق اطلاع اساتید علوم غریبه که صاحب اجازه نیز باشند صورت گیرد و محض مطالعه ی کتابی در این باب یا شنیدن از کسی به این گونه ریاضیات اشتغال نورزند که مخاطرات سنگینی چون خطر مرگ در پی خواهد داشت!

2.راه دیگر ارتباط با جنیان احضار آنان است.که برای انجام این عمل شخص احضار کننده در مکانی خلوت که آمد و شد مردم نباشد می نشیند و با خواندن دعاها و بیان اوراد و اذکار و غیره جنی را احضار و با او در موضوعی که جنیان مجاز باشند صحبت می کنند.

3.جنیان می توانند بنا بر مصالحی خود را برای آدمی آشکار کنند.در بسیاری از موارد که جنیان رویت شده اند از این نوع هستند.

4.اشخاص متقی و بخصوص آنانکه از بعد عرفانی در سطح روحی و معنوی بالایی هستند می توانند با سهولت با جن ارتباط برقرار سازند چون به چنین خصلتی در انسانها بسیار راغبند.
نظر به این که جنیان صاحب نفس و روح هستند،پس سیر تکاملی نیز دارند اما گستره ی تکامل و ارتقاء آنان از انسانها کمتر است و مانند انسانها قواعدی برای تکامل روحی خود دارند.

گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

تسخیر و احضار جن همراه با داستان
تسخیر و احضار جن
افرادی هستند که قدرت تسخیر دارند،جن را احضار می کنند و از آنان انجام کارهایی را که برای انسانها ممکن نیست خواستار می شوند،از جمله ی آن کارها این است:به طور مثال می خواهند شیئی را از جای دور دست دنیا برای شخصی بیاورند و یا از شهری دور از افراد خاصی خبر بیاورند و یا اینکه از مال دزدیده شده خبر دهند و مال دزد را پیدا نمایند و... از جمله ی آن افراد شخصی است در آذربایجان شرقی که افراد زیادی بخاطر مال پیدا شده،مال گم شده و مسائل دیگر به ایشان مراجعه می کنند.
تسخیر جن و خبر دادن از مال دزدیده شده ی آن شخص اینگونه است که ایشان اول ورد مخصوصی زیر لب آرام و آهسته می خواند سپس بر روی ناخن بچه ای که هنوز به سن بلوغ نرسیده چیزی مینویسد یا رنگ می کند سپس آن بچه به ناخن خود نگاه کرده و میبیند که چه افرادی مال را دزدیده اند و به کجا برده اند نحوه ی دزدیده شدن مال را با تمام جزییات می بیند و تعریف می کند و هر سوالی را هم که در همان حال راجع به نحوه ی دزدیده شدن مال از او بپرسید به شما پاسخ می دهد.از جمله ی اولیاء خدا که اجنه در تسخیر او بودند و برای او کار می کردند حضرت سلیمان علیه السلام بود.اجنه برای حضرت سلیمان علیه السلام کارهای مهم و بسیاری انجام دادند.

تسخیر جن توسط یک نوجوان
عارف کامل شیخ جعفر مجتهدی (ره) حتی در نوجوانی اجنه را تسخیر می کرده و اجنه از ایشان اطاعت می کردند.خود ایشان نقل کرده اند که من در همان آغاز نوجوانی شروع به تهذیب نفس و خود سازی و تقویت اراده نمودم و در قبرستان متروکه ی شهر تبریز که یکی از قبرستانهای بسیار مخوف ایران به شمار می رود و رعب و وحشت عجیبی بعد از استیلای شب به خود می گیرد،قبری حفر نموده و در آن شب را تا به صبح اعمالی که در فکر و ذکر خلاصه می شد سپری می نمودم و چون بسیار دوست داشتم به بینوایان و مستمندان کمک کنم و زندگی آنها را از فقر و تنگدستی نجات بخشم،سعی و تلاش بسیاری می نمودم تا معمای لاینحل کیمیا به دست من حل گردد،لذا قسمتی از سرمایه ی پدری را در این راه صرف نمودم ولی به نتیجه ای نرسیدم اما چون این کوشش من همراه توسلات شدید بود،یک روز هنگامی که مشغول انجام ترکیبات شیمیایی بودم ناگهان سروش آسمانی به من نداء در داد:جعفر!کیمیا،محبت ما اهل بیت است،اگر به دنبال آن هستی قدم بگذار و ثابت باش.با شنیدن آن ندای غیبی هدف و مسیر زندگیم به کلی دگرگون شد و بر آن شدم تا به جای تسخیر جن و انس و ملک و غیره و اکتساب کیمیا و علوم غریبه و کشف نیروهای نامرئی به دنبال حقیقت همیشه جاوید و پاینده یعنی محبت و دوستی ائمه ی اطهار علیه السلام بروم.تا آن روز و قبل از شنیدن آن هاتف غیبی و ندای ملکوتی موفق شده بودم بسیاری از نیروهای طبیعت را تحت فرمان در آورم،به طوری که در هر محفلی حضور داشتم عده ای از جنیان حاضر بودند و دستوراتی که به آنها می دادم اطاعت می کردند.
در آن ایام در یکی از اتاق های طبقه ی فوقانی منزل پدرم در شهر تبریز زندگی می کردم.در آن اتاق ظروف قدیمی زیادی وجود داشت،از جمله دو عدد ظرف مرغی عتیقه ی شبیه به هم و بسیار گران قیمت که در دو طرف آن،آئینه قرار داشت .یک روز که از خانه خارج شده بودم،مادرم برای نظافت و سرو سامان دادن وارد اتاق شده و متوجه می شود که یکی از ظرفهای کنار آینه نیست!او گمان می کند که من آن ظرف را به خاطر تهیه ی مواد شیمیایی جهت بدست آوردن کیمیا فروخته ام.هنگامی که به منزل بازگشتم با لحنی شدید به من گفت:جعفر چرا اسباب منزل را میفروشی؟در جواب گفتم:من چنین کاری نکرده ام.مادرم گفت یکی از ظرفهای کنار آینه نیست!به ایشان گفتم شاید ظرف را در جای دیگری قرار داده باشم،سپس به اتاق رفتم و دیدم که یکی از ظرفها در جای خودش نیست،فهمیدم که ناپدید شدن ظرف توسط اجنه انجام گرفته لذا فورا مامور و موکل مخصوص جنی را احضار کرده و از او پرسیدم کاسه ی مرغی را به کجا برده اید؟او در جواب گفت:اوصاف این یک جفت کاسه ی قدیمی را برای پادشاهمان بیان کرده بودیم و او علاقه ی شدیدی به دیدن آنها پیدا کرد لذا امر کرد یکی از آنها را نزدش ببریم و بعد از مشاهده برگردانیم.به او گفتم یک نماز مستحب دو رکعتی می خوانم اگر تا پایان نماز ظرف در جای خود نباشد شما را به شدت تنبیه کرده و خواهم سوزاند.مشغول نماز شدم در تشهد نظر به طاقچه انداختم و دیدم ظرف در جای خود قرار گرفته است،آنگاه مادرم را صدا کرده و گفتم:که ظرفها که در جای خود می باشد.

گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:07

تسخیر جن
افرادي هستند که قدرت تسخير جن دارند،جن را احضار مي کنند
و از آنان انجام کارهايي را که براي انسانها ممکن نيست
خواستار مي شوند؛از جمله آن کارهااين است:به طور مثال مي خواهند
شيئي را از جاي دور دست دنيا براي شخصي بياورند و يا از شهري
دور از افراد خاصي خبر بياورندويااينکه از مال دزديده شده خبر دهند
و دزد مال را پيدا نمايندو...از جمله ي آن افرادشخصي است در
،آذربايجان شرقي ، که افراد زيادي به خاطر پيدا شدن مال دزديده شده
ومسائل ديگر به ايشان مراجعه مي کنند
نحوه ي تسخير جن و خبر دادن از مال دزديده شده ي آن شخص
اين گونه است که ايشان ،اول ورد مخصوصي زير لب ،آرام وآهسته
مي خواند سپس بر روي ناخن بچه اي که هنوز به سن بلوغ نرسيده
چيزي مي نويسد يا رنگ مي کند ،سپس آن بچه به ناخن خود نگاه کرده
و مي بيند که چه افرادي مال را دزديده اند و به کجا برده اند ،نحوه ي
دزديده شدن مال را با تمام جزئيات مي بيند و تعريف مي کند و هر
سوالي را هم در همان حال راجع به نحوه ي دزديده شدن مال از او
.بپرسيد ،به شما پاسخ ميدهد
از جمله اولياء خدا که اجنه در تسخير او بودند و براي او کار
.مي کردند حضرت سليمان (ع) بود
.اجنه براي حضرت سليمان (ع) کارهاي مهم و بسياري انجام دادند
تسخير جن توسط يک نوجوان
عارف کامل شيخ جعفرمجتهدي (ره) حتي در نوجواني ،اجنه را تسخير
مي کرده و اجنه از ايشان اطاعت ميکردند. خود ايشان نقل کرده اند که
من در همان آغاز نوجواني شروع به تهذيب نفس و خود سازي و
تقويت اراده نمودم و در قبرستان متروکه شهر تبريز که يکي از
قبرستان هاي بسيار مخوف ايران به شمار ميرود ورعب ووحشت
عجيبي بعد از استيلاي شب به خود مي گيرد،قبري حفر نموده ودر
آن،شب را تا به صبح به اعمالي که در فکر وذکر خلاصه مي شد
سپري مي نمودم و چون بسيار دوست داشتم به بينوايان ومستمندان
کمک کنم وزندگي آنها را از فقر و تنگ دستي نجات بخشم ،سعي و
تلاش بسياري مي نمودم تا معمّاي لا ينحل کيميا به دست من حل
گردد،لذا قسمتي از سرمايه ي پدري را در اين راه صرف نمودم
ولي به نتيجه اي نرسيدم اما چون اين کوشش من همراه با توسلات
شديد بود ،يک روز هنگامي که مشغول انجام ترکيبات شيميايي بودم
نا گهان سروش آسماني به من نداء در داد Sad(جعفر! کيميا،محبت ما
اهل بيت است ،اگر به دنبال آن هستي قدم بگذار وثابت باش)).با
شنيدن آن نداي غيبي هدف ومسير زندگي ام به کلّي دگرگون شد
و بر آن شدم تا به جاي تسخير جن و انس وملک وغيره واکتساب
کيميا و علوم غريبه و کشف نيروهاي نامرئي به دنبال حقيقت
.هميشه جاويد وپاينده يعني محبت و دوستي ائمه ي اطهار(ع)بروم
تا آن روز و قبل از شنيدن آن هاتف غيبي و نداي ملکوتي موفق
شده بودم بسياري از نيروهاي طبيعت را تحت فرمان درآورم،به
طوري که در هر محفلي حضور داشتم،عده اي از جنيان حاضر
بودند و دستوراتي که به آنها مي دادم اطاعت مي کردند.
درآن ايام در يکي از اتاق هاي طبقه فوقاني منزل پدرم در شهر
تبريز زندگي مي کردم.در آن اتاق،ظروف قديمي زيادي وجود
داشت،از آن جمله دو عدد ظرف مرغي عتيقه شبيه به هم و
بسيار گران قيمت که در دو طرف آن،آئينه قرار داشت. يک
روز که از خانه خارج شده بودم،مادرم براي نظافت و سر
و سامان دادن وارد اتاق شده و متوجه مي شود که يکي از
ظرفهاي کنار آئينه نيست!او گمان ميکند که من آن ظرف را بخاطر
تهيّه مواد شيميايي جهت به دست آوردن کيميا فروخته ام.هنگامي
که به منزل بازگشتم،با لحني شديد به من گفت:جعفر!چرا اسباب منزل
را مي فروشي؟ در جواب گفتم:من چنين کاري نکرده ام.مادرم گفت:يکي
از ظرفهاي کنار آئينه نيست!به ايشان گفتم شايد ظرف را در جاي
ديگر قرار داده باشم،سپس به اتاق رفتم وديدم که يکي از ظرفها در
جاي خودش نيست،فهميدم که ناپديد شدن ظرف توسط اجنه انجام گرفته
لذا فوراً مامور وموکّل مخصوص جني را احضار کرده واز او
پرسيدم کاسه مرغي را به کجا برده ايد؟
او در جواب گفت:اوصاف اين يک جفت کاسه قديمي را براي پادشاهمان
بيان کرده بوديم و او علاقه شديدي به ديدن آنها پيدا کرد،لذا امر
کرد يکي از آنها را نزدش ببريم و بعد از مشاهده برگردانيم.به
او گفتم يک نماز مستحبي دو رکعتي مي خوانم اگر تا پايان نماز،ظرف
در جاي خود نباشد شما را به شدت تنبيه کرده و خواهم سوزاند
مشغول نماز شدم، در تشهد نظر به طاقچه انداختم و ديدم ظرف در جاي
خود قرار گرفته است، آنگاه مادرم را صدا کرده و گفتم:ظرفهاکه
در جاي خود مي باشد.
مرتاض هاي مسخر جن
غيرازاولياء الهي،افراد ديگر هم مي توانند جنيان را تسخير نمايند.
در کشور هندوستان افراد رياضت کشي وجود دارند به نام مرتاض که
آنان قدرت تسخير جن را دارند،البته از اين تسخير براي رسيدن به
ماديات و کسب شهرت استفاده مي کنند.شيخ رازاني در ترجمه تفسير
مجمع البيان قضيه اي از تسخير جن مرتاضين را اين چنين نقل فرموده:
حکايات بسياري در اين موضوع (تسخيرجن)ازموثقين شنيده شده از جمله

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:08

آن حکايت ها داستاني است که در ماه رجب سال1398هجري قمري يکي
از فضلا و نويسندگان گرامي حوزه ي علميه قم از مسافرت و مشاهداتش
در هند حکايت نموده است.آن فاضل گرامي گفته:از جاهاي ديدني هند،
شهر بنارس ورودخانه گنگ مي باشد که تا حدّپرستش مورد احترام
هنديان است.در آنجا آدرس مرتاضين هند راپرسيدم که مرا به مرکز
تجمع مرتاض ها راهنمايي نمودند.به آنجا رفته وپس از معرفي خودم
به رئيس مرتاضين گفتم،من مسلمان و عالمي از ذّريه پيغمبراسلام(ص)
هستم.به من اجازه داد تا به خانه مرتاض هاوارد شوم،پس از ورود به
آن مکان،انواع رياضت هاي شاقه وبسيار سخت مرتاضين را ديدم،به
مربي و رئيس مرتاضين گفتم:آيا شما مي توانيد جنيان را تسخير کنيد؟
او خنديد وگفت:اين کار خيلي ساده است،گفتم:از اين شاگردان شما کسي
هست که بتواند اجنه را تسخير کند؟گفت:آري آن شخص (اشاره به يک
مرتاض کرد)مي تواند و آنکه نزديک او نشسته جن اوست،بااجازه بزرگ
مرتاضين نزد آن مرتاض رفتم و با دقت جن او را نگاه کردم وبه چشم
وپاي او بيشترتوجه کردم تا ببينم آيا چشم او دراز وپايش مثل حيوانات
سُم دارد؟زيرا مشهور است که جنيان چشم عمودي و پايشان سم دارد،
پس از مشاهده جن ديدم که بسيار بد قيافه و زشت است اما سم نداشت و چشمش هم دراز نبود،مشکوک شدم
که آيا واقعاً اين شخص جن است يا هندويي بد قيافه مي باشد؟در اين فکر بودم که مرتاض تسخير کننده
گفت:مگر شما نمي گوئيد:
((الجن يتشکل باشکال مختلفه الاّالانبياءوالائمه المعصومين عليهم السلام))
((جن به صورتهاي مختلف ظاهر ميشود مگر پيغمبران و امامان)).
آن لحظه در فکر بودم که يک نفر تاجر از شهر لنکهو آمدوبه آن مرتاض گفت:دزدها تمام کالا وهستي
مرا به سرقت بردند،ه اند،اموالم را برايم پيدا کن،مرتاض بزرگ گفت اگر ما بخواهيم اين کار را بکنيم
هر روز هزاران نفر براي يافتن اموال سرقت شده به ما مراجعه ميکنند و از کارهاي اصلي مان باز
مي مانيم.آن تاجر بعد از آن که بسيار التماس کرد،مرتاض گفت:براي بار اول و آخر مالت را پيــــدا
مي کنيم،ولي بعد از اين نه خودت ونه کس ديگر راجع به پيدا شدن اموال مسروقه مراجعه نکنند و به
آن مرتاض مسخر جن گفت:به جنّت بگو مال اين شخص را پيدا کند.پس آن مرتاض رو به جنّش کرد
و گفت:مال اين تاجر را پيدا کن، گفت:پس از اين دستور ديدم دهان آن جني باز شد و آتش مانند لوله ي
گاز بر افروخته شده از دهانش بيرون آمد.من ترسيدم بسوزم،به همين علت چند متري از آن جن فاصله
گرفتم و پس از چند دقيقه ديدم جن رو به مرتاض تسخير کننده اش کرده و چيزي گفت:
سپس آن مرتاض گفت:جنم مي گويد مال را پيدا کردم،نياز آن را بده.فوراً تا جر هندي دويست روپيه
هندي به او داد،پس از آن،مرتاض جن گير گفت:جنم مي گويد در فلان خيبابان لکنهو کوچه اي هســـت،
انتهاي آن کوچه انباريست که آن انبار دو در دارد،همه ي کالاهاي تو را آنجا پنهان کرده اند و در پي
سرقت ديگري رفته اند،وقتي به لنکهو برگردي مي تواني اموالت را صاحب شوي،چون آن ها دو روز
ديگربه آن انبار خواهند رفت و اين کليد آن انبار مي باشد،ديدم کليدي را به آن تاجر داد و من فوراً
متوجه آيه ي شريفه ي قرآن در سوره ي نمل شدم که در آن آيه خداوند متعال فرموده:
((قالَ عِفريت مِنَ الجِنّ اَنا آتيک بِه قَبلَ اَن تَقومَ مِن مَقامِک))
عفريتي از جنيان گفت من تخت بلقيس را برليت از شهر سباء مي آورم ،پيش از آن که از جايت برخيزي
چراکه ديدم آن جن کليد انبار کالاهاي آن مرداهل لنکهورادريک لحظه ازجيب دزدان هندي از مسافتي
بسيار دورحاضر کرده وبه دست آن شخص داد مسافت ميان شهر بنارس و شهر لکنهو کمتر از شهـــر
سباءوشام نيست.
البته تسخير جني که اولياء خدا دارند با تسخير جن توسط انسانهاي کافر وفاسق تفاوت بسياري دارد
زيرا اولياء الهي با انجام بعضي عبادات وخواندن ادعيه به آن مرحله مي رسندوتسخيرآنان به اذن الله
مي باشدمثل تسخير جن توسط حضرت سليمان.ولي فسّاق و ساحران از نيازها وقرباني هاي ناروا
و همچنين از طريق معصيت خداوند،توجه و علاقه ي شياطين واجنّه فساق را به خود جلب مي کنند
که از جمله ي آن افراد،مرتاض هاي هندي ميباشند که با انجام اعمالي کثيف و خلاف عفت به
قدرت هاي روحي فوق العاده اي مي رسند،البته انسان هاي عادي هم از راههاي صحيح مي توانندبه
تسخير اجنه دست پيدا کنند.

گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

مُساهمة من طرف Admin 10/2/2021, 23:08

حکم تسخير جن از نظر مراجع
علماء در اين رابطه نظرات مختلف دارند:
آيت اللّه کشميري که از علماءبزرگ و شخصي خود ساخته وسالک طريق الي اللّه بوده اندمي فرمايند:
((بهتراست کسي به دنبال تسخير جن نرود))اين جمله ايشان بدين معناست که تسخير جن حرام نيست ولي دنبال اين کارها رفتن شايد عواقب خوشي نداشته باشد ويا آيت اللّه صافي گلپايگاني مي فرمايندSad(بنابراحتياط واجب تسخير جن ّحرام است.))
آيت اللّه شيخ جواد تبريزي مي فرمايندSad(چنانچه تسخير جن موجب اضرار بر نفس تسخيرکننده يا ديگري
باشد حرام است و در هر حال اعتباري به اخبارات جن نيست و نمي شود کسي را به اخبار جن متهم نمود.))
آيت اللّه سيد علي خامنه اي مي فرمايندSad(اين کار في النفسه اشکال ندارد،مشروط بر اينکه از راههايي که شرعاً
حلال هستند اقدام شود.))
آيت اللّه فاضل لنکراني مي فرمايندSad(اگر منجر به سحر و جادو شودحرام است .))
آيت الله نوري همداني مي فرمايندSad(اشکال دارد))
آيت اللّه سيستاني مي فرمايندSad(اگر تسخير موجب آزار آنان شود حرام است والاحرام نمي باشد.))
آيت اللّه بهجت مي فرمايندSad(در صورت ايذاء مومنين آنها ودر صورت داشتن خطر و ضرر بر کسي حرام است
والا اشکالي ندارد.))
همچنين آيت اللّه مکارم شيرازي مي فرمايندSad(جايز نيست.هر گز به سراغ اين کارها نرويد.))
البته در اين رابطه هر کس بايد به مرجع تقليد خود مراجعه کندو نظر ايشان را جويا شود.

گروه علوم مشهد
شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

صفحة 2 من اصل 2 الصفحة السابقة  1, 2

- مواضيع مماثلة