أذكار
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

جفر تكسيري

جفر تكسيري Empty جفر تكسيري

مُساهمة من طرف Admin 11/2/2021, 23:58

جفر تکسیری

سوالی که مطرح می شود این است ابتدای استخراجات کجاست ؟ یعنی ما از کجا باید شروع کنیم برای یاد گرفتن اینکه از سوال خودمان جواب استخراج کنیم . جواب سوال این است که تکسیرات بهترین شروع برای استخراج مجهولات است . ساده ترین شکل تکسیرات خلاصه نمودن حروف است و تکسیر آنها تا این که زمام پیدا شود یعنی سطر اول دوباره تکرار شود. مثلا سوال ما این است : س ف ر خ ا ر ج ب ر ا ی ح س ن خ و ب ا س ت ی ا ن ه

تخلیص : س ف ر خ ا ج ب ی ح ن و ت ه حالا به صورت زیر به تکسیر آن می پردازیم :

س ف ر خ ا ج ب ی ح ن و ت ه

ه س ت ف و ر ن خ ح ا ی ج ب

ب ه ج س ی ت ا ف ح و خ ر ن

ن ب ر ه خ ج و س ح ی ف ت ا

ا ن ت ب ف ر ی ه ح خ س ج و

و ا ج ن س ت خ ب ح ف ه ر ی

ی و ر ا ه ج ف ن ح س ب ت خ

خ ی ت و ب ر س ا ح ه ن ج ف

ف خ ج ی ن ت ه و ح ب ا ر س

س ف ر خ ا ج ب ی ح ن و ت ه = به این سطر زمام می گویند.

اسم کسی که در مورد آن سوال کردیم حسن بود مطلوبش سفر خارج بود : حسن سفر خارج عددش را گرفتیم شد 1262سطور تکسیر را شمردیم 10 بود 10-10 از 1262 کم کردیم باقی 2 ماند به سطر دوم مراجعه کردیم و اینگونه مطلب را استخراج کردیم :

ه س ت ف و ر ن خ ح ا ی ج ب

هست بجان خیر و فرح

دوستان توجه داشته باشید که اگر بنده مثالی از روش های جفری را می آورم که هیچ میزانی ندارد مانند جفر تکسیری برای این است که توانایی ذهن در شهود بالا برود ترکیب حروف حروفی که من جواب درآوردم هیچ قانونی جز احساس ذهنی من ندارد برای این که شما را با حالت های اینگونه روبرو کنم البته در جواب این سوال که آیا اینکه ما در مورد کدام حسن سوال می کنیم حسن هم یک فرد نیست این سوال برای همه حسن ها است اگر بخواهید ریز تر شوید باید فامیلی و اینکه زاده کیست را به آن اضافه کنید بعد باید در سطور دقت خاصی داشته باشید که چه عبارتی ساخته شده می شود یا شده بعد از آن این عبارات را با هم ترکیب کنید که جواب است این ساده ترین نوع جفر است .البته یک نکته که خیلی در ترکیبات به کار می آید این است که حروف معلوم جواب مثل است ُ هست و از این قبیل را بیرون میاوریم و حروف جواب باقی می ماند در این ترکیب نیز از این روش استفاده شده است .دوستان لطفا نظرات خود را در آخرین کامت بگذارند.

کتابخانه علوم وفنون غریبه
گروه علوم مشهد
فقیر شیخ سلیمان

Admin
المدير
المدير

ذكر المساهمات : 4761

https://azkar101.ahlamontada.com